ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

7 lipca, 2022

Bioremediacja Oświęcim

Środowisko naturalne narażone na zanieczyszczenia

Bioremediacja to jedna z najbardziej korzystnych metod oczyszczania środowiska z niebezpiecznych substancji. Poleca się ją głównie przy skażonych glebach bądź wodach. Oświęcim to jedno z miast, w którym bioremediacja jest możliwa do wykonania dzięki doświadczonej firmie- Zakład Utylizacji Odpadów Przemysłowych.

Dbając o środowisko naturalne

Odpady, zwłaszcza te niebezpieczne, to zawsze niemałe obciążenie dla naszego środowiska naturalnego. Otaczająca nas gleba i wody cierpią na tym najbardziej. Duże stężenie zanieczyszczeń powstałe wskutek, np. odpadów tworzyw sztucznych, powoduje ich skażenie. W wyniku tego rozwój podstawowej roślinności czy nawet tych najmniejszych istot żywych, jest znacznie utrudnione. Prowadzi to do obumierania zarówno fauny, jak i flory na tych terenach. Nietrudno się domyślić, że to czerwony alarm dla środowiska naturalnego.

Bioremediacja to jedna z nowszych, ale też skutecznych metod walki z zakażeniami. Za pomocą mikroorganizmów, które wykorzystują swoje zdolności przekształcania niebezpiecznych substancji w nietoksyczne, oczyszczane są właśnie gleby i wody. Co więcej, procesy chemiczne, które w tym czasie zachodzą w danym środowisk, sprawiają, że ponowne rozmnażanie staje się możliwe. Słowem- życie biologiczne zostaje przywrócone.

Oświęcim- tutaj dokonasz bioremediacji

Metoda bioremediacji dostępna jest w Oświęcimiu i jego okolicach. Jeśli jesteś zainteresowany innowacyjnym oczyszczaniem środowiska w celu poprawienia jego kondycji, zgłoś się do nas. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Mrozowa 9a
31-752 Kraków