ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

7 lipca, 2022

Bioremediacja Trzebinia

Niejednokrotnie zachwycamy się pięknymi terenami, jakimi szczyci się nasz kraj. Jest to niemały powód do dumy, zwłaszcza w czasach tak powszechnej i wciąż rozwijającej się urbanizacji. Zielone pola, czyste wody jezior, a to wszystko pełne współgrającej ze sobą flory i fauny. Naszym nieodzownym obowiązkiem jest więc dbać o zdrowie środowiska, tym samym dbając o swoje ludzkie. Istnieje wiele metod oczyszczania terenów z np. szkodliwych substancji ropopochodnych, niemniej jednak to bioremediacja jest najbardziej skuteczna. Zakład Utylizacji Odpadów Przemysłowych to podmiot, który profesjonalnie zajmuje się tego typu oczyszczaniem na terenie Trzebini. Chcesz wiedzieć więcej na temat bioremediacji? Czytaj dalej.

Bioremediacja, czyli oczyszczanie

Bioremediacja to technologia usuwania zanieczyszczeń w środowisku glebowym oraz wodnym. W tym procesie wykorzystywane są organizmy żywe (głównie mikroorganizmy, a w tym bakterie), które katalizują procesy oczyszczania, niszczą lub przekształcają różnego rodzaju zanieczyszczenia w formy mniej szkodliwe. Końcowym produktem odpowiednio przeprowadzonego procesu bioremediacji jest dwutlenek węgla i woda. Są one nietoksyczne i mogą być bez najmniejszej szkody przyswajane przez środowisko.


Zarówno oczyszczanie gleb, jak utylizacja odpadów niebezpiecznych nie obejdzie się bez odpowiedniego doświadczenia i sprzętu. Wymaga to zaangażowania uprawnionego podmiotu, który zajmie się sprawą w pełni profesjonalnie. Jeśli potrzebujesz skorzystać z usług w tym zakresie na terenie Trzebini lub okolic, skontaktuj się z nami. Z pewnością znajdziesz w naszej ofercie właśnie to, czego szukasz i nie zawiedziesz się efektem końcowym. Z chęcią przedstawimy Ci wszelkie szczegóły- wystarczy, że do nas zadzwonisz. Serdecznie zachęcamy!

Mrozowa 9a
31-752 Kraków