ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

7 lipca, 2022

Bochnia – utylizacja odpadów niebezpiecznych

Niedościgniony rozwój motoryzacji generuje wzrost zapotrzebowania na akcesoria samochodowe, w tym między innymi na opony. Te ostatnie, kiedy już się zużyją, stwarzają poważne zagrożenie wobec środowiska naturalnego. Niewłaściwe składowanie opon wywołuje jeszcze większe niebezpieczeństwo. Z czasem mogą zalęgnąć tam insekty czy gryzonie. Co gorsze, w razie pożaru stanowią wyjątkowo niebezpieczny materiał zawierający duże ilości związków toksycznych. Dlatego właśnie tak istotny jest ich odpowiedni recykling.

Odpady tworzyw sztucznych i gumy- Bochnia

Zużyte opony samochodowe zaliczane są do odpadów wielomateriałowych– stanowią połączenie paru składników. W przypadku opon to: mieszanki gumowe z kauczuku naturalnego i kauczuków syntetycznych, napełniacze oraz środki usztywniające i wzmacniające.
Odpady tworzyw sztucznych i gumy cechują się wysoką wartością opałową oraz odpornością na wchłanianie wilgoci. To wyjątkowo pożądane materiały do przetworzenia, ponieważ stanowią substrat w procesie produkcji paliwa.

Wykorzystanie materiałów gumowych

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie odpadów gumowych. Najpopularniejsze z nich to: recykling materiałowy (np. produkcja granulatów gumowych), odzysk energii, składowanie, eksport częściowo zużytych opon w celu ponownego ich wykorzystania (np. do krajów o niższych wymaganiach jakościowych), recykling surowcowy (np. częściowe zwracanie do procesu produkcji opon), bieżnikowanie.
W przypadku odpadów tworzyw sztucznych nadających się do ponownego ich wykorzystania, jesteśmy w stanie zaproponować naszym kontrahentom atrakcyjne ceny ich zagospodarowania.

Jednym z miejsc, w którym możliwe jest przetworzenie opon to Bochnia. Zainteresowany/zainteresowana? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Mrozowa 9a
31-752 Kraków