ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

7 lipca, 2022

Bioremediacja Myślenice

Gleby zanieczyszczane są na wiele rożnych sposobów. Niekiedy przyczyną jest działalność przemysłowa, innym razem wypadki (np. podczas transportu szkodliwych dla środowiska substancji chemicznych) bądź wycieki ropy, paliw lub innych substancji ropopochodnych. Flora oraz fauna na terenie skażonym narażone są wtedy na duże niebezpieczeństwo. Bardzo często dochodzi do wymierania roślin i zwierząt, jest to też zagrożenie dla zdrowia ludzi. Tereny zanieczyszczone nie nadają się także do działalności rolniczej.

Oczyszczanie skażonej ziemi

Istnieje sposób na oczyszczenie skażonej ziemi, a jest nim bioremediacja. Jest to metoda naturalna – wykorzystująca mikroorganizmy zmieniające właściwości substancji chemicznych zanieczyszczających dany teren. Dzięki ich działaniu substancje te są skutecznie neutralizowane, a stan środowiska z czasem powraca do normy.

Profesjonalna bioremediacja – usługi w Myślenicach

Bioremediacją zajmują się uprawnione firmy posiadające odpowiednią technologię. Należy do nich Zakład Utylizacji Odpadów Przemysłowych, z którego usług można skorzystać na terenie Myślenic oraz w całym województwie małopolskim. Więcej szczegółów dotyczących procesu bioremediacji, jego przebiegu i kosztów, przedstawimy podczas kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego z naszą firmą. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, nie zwlekaj dłużej. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Mrozowa 9a
31-752 Kraków