ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

Przetwarzanie tworzyw sztucznych

Odpowiednie podejście do przetwarzania tworzyw sztucznych jest niezbędne w kontekście dbania o środowisko. Szczególnie firmy i przedsiębiorstwa powinny zwracać uwagę na swoje działania w tym zakresie. Oferujemy pomoc przy utylizacji plastiku i innych tworzyw.

Przetwarzanie tworzyw sztucznych 

W ofercie usług ZUOP jedną z pozycji zajmuje przetwarzanie tworzyw sztucznych. Oferta jest kierowana do firm. Aby z niej skorzystać, skontaktujcie się z zakładem w celu ustalenia dogodnego terminu usługi dla obu stron.

 

Jakie odpady tworzyw sztucznych i gumy przetwarzamy?

Wśród rodzajów tworzyw sztucznych odbieranych przez ZUOP, wymieniamy: PE, PP, PET, PC, PS, ABS, PVC, żywice epoksydowe. Ponadto odbieramy odpady takie jak: 

  • Przemiały i skrawki z zakładów produkcyjnych
  • Elementy wyposażenia pojazdów wykonane z tworzyw lub gumy powstałe w
    procesach produkcyjnych, jak również ze stacji demontażu pojazdów
  • Profile lub listwy (np. siding) pochodzące z rozbiórki elewacji lub konstrukcji
    budynków
  • Zmieszane odpady tworzyw sztucznych
  • Inne

 

Ile kosztuje utylizacja plastiku i tworzyw sztucznych?

Koszt utylizacji plastiku zależy od ilości odpadu i jego parametrów. Cena za utylizację tworzyw sztucznych wynosi od 600 zł/Mg do 2000 zł/Mg. W przypadku mniejszych ilości jest to 2 zł/kg, lub 1 zł/kg (jeśli bez PCV i metalu). Duże ilości z dobrymi parametrami są przyjmowane od 0,60 zł/kg.

 

Zaznaczamy jednak, że podane ceny to widełki. Konkretne kwoty są zawsze ustalane indywidualnie, więc zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. 

Dlaczego warto zlecić utylizację plastiku właśnie nam?

Oczywiście dlatego, że odpady tworzyw sztucznych są przez nas wykorzystywane jako cenny komponent w procesie produkcji paliwa alternatywnego.

 

Cechuje je wysoka wartość opałowa oraz odporność na wchłanianie wilgoci, co stawia je na czele listy pożądanych przez ZUOP odpadów. W rezultacie odpady są ponownie wykorzystywane i nie zanieczyszczają środowiska.

Mrozowa 9a
31-752 Kraków