ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

15 marca, 2024

17 09 04 – Co oznacza taki kod odpadu?

Kontener z odpadami 17 09 04

Szukając firmy, która zajmie się wywozem odpadów z naszego przedsiębiorstwa, zdarza się, że spotykamy się z nieznanymi kodami odpadów. W zależności od sekwencji danych numerów będą one oznaczały coś innego. Przykładowo, co oznacza kod odpadu 17 09 04? Tego dowiecie się już poniżej.

17 09 04 – jakie to odpady?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że kod 17 09 04 to po prostu odpady budowlane, które najczęściej oznaczane są właśnie tym kodem. Takie oznaczenie jest potrzebne, kiedy dochodzi do wystawiania kart przekazania odpadu w systemie BDO. Odpady budowlane najczęściej wywożone w dużej wielkości kontenerach.

Jak rozróżnić odpady o kodzie 17 09 04?

Skoro już wiadomo, czym właściwie są odpady z kodem 17 09 04, to warto wiedzieć, w jaki sposób się je rozróżnia. Zacznijmy od numeru 17, który w przypadku tego kodu oznacza odpady, które na placach budowy występują najczęściej. Na tej liście wymienia się na przykład papę, tworzywa sztuczne, jak również styropian. Pozostała część opisywanego kodu to właściwie miks różnych odpadów.

W przypadku kodu 17 09 04 nie zaliczają się odpady komunalne. Na dodatek w trakcie ich odbioru od danego przedsiębiorstwa należy wystawić kartę przekazania odpadu. Co wymienia się w takim dokumencie? Oczywiście będzie to firma, która transportuje odpady oraz ta, która finalnie będzie nim gospodarowała. Nie zapominajmy również o przewidywanej masie przewożonych odpadów. Kontener o pojemności 7 m³ nie powinien przekroczyć masy 2 ton.

Warto mieć na uwadze, że odpady 17 09 04 mogą być poddawane różnym procesom utylizacji. Z racji swojej różnorodności, zakłady, które je przyjmują, decydują się na różne sposoby. Niezależnie od tego, który z nich wybiorą, będzie on dobry dla środowiska, w przeciwieństwie do nielegalnego pozbywania się odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Jak pozbyć się odpadów 17 09 04?

Jeśli macie firmę i nie wiecie, jak pozbyć się odpadów 17 09 04 ze swojej inwestycji, to zachęcamy do skorzystania z usługi, jaką jest wywóz i utylizacja odpadów budowlanych. Dzięki niej szybko pozbędziecie się problemu w postaci zalegających na placu budowy tworzyw sztucznych, styropianu i wielu innych. ZUOP odbiera wyłącznie od firm, a żeby usługa została wykonana, należy najpierw skontaktować się z zakładem telefonicznie w celu ustalenia dogodnego terminu.

Mrozowa 9a
31-752 Kraków