ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

12 kwietnia, 2024

Gdzie wyrzucić ziemię z doniczek?

Ziemia wysypana z doniczek

Wyrzucanie ziemi z doniczek to często pomijana kwestia podczas dyskusji na temat segregacji odpadów. Wraz z coraz większą popularnością uprawy roślin w domach i ogrodach, staje się to jednak coraz bardziej istotnym zagadnieniem ekologicznym. W jaki sposób zatem najlepiej się jej pozbyć?

Gdzie powinno się wyrzucić ziemię z doniczek?

Jeśli ziemia z doniczek nie zawiera substancji szkodliwych ani zanieczyszczeń, możemy ją kompostować. Jak wiadomo, stanowi ona cenny materiał organiczny, który po rozkładzie może posłużyć do nawożenia ogrodu lub roślin doniczkowych.

W momencie, gdy wasza firma generuje sporo tego typu odpadów, to skorzystajcie z usługi ZUOP, jaką jest utylizacja odpadów budowlanych. Chcąc skorzystać z oferty, skontaktujcie się w celu udogodnienia terminu jej wykonania przez fachowców.

FAQ

Co zrobić ze starą ziemią z doniczek?

Taki rodzaj ziemi najczęściej należy do wyjałowionych. Możecie wykorzystać ją ponownie, mieszając ją z sypkim nawozem uniwersalnym. W rezultacie znów będzie ona zawierała wartości odżywcze.

Gdzie wyrzucić ziemię po kwiatach?

Jeśli chodzi o ziemię, która została wam po kwiatach, to najprostszym sposobem pozbycia się jej, jest wyrzucenie do czarnego pojemnika na odpady. Dedykuje się go odpadom komunalnym, które nie nadają się do recyklingu ani kompostowania.

Czy ziemię można wrzucić do bio?

Wiele osób często zastanawia się, czy ziemia może zostać wyrzucona do bioodpadów. Okazuje się, że nie można jej tam wyrzucać. Jednym miejscem poza zakładami, gdzie można się jej pozbyć, są kontenery na odpady zmieszane.

Mrozowa 9a
31-752 Kraków