ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

12 kwietnia, 2024

Gdzie wyrzucić butelkę po oleju silnikowym i zużyty olej?

dolewanie oleju silnikowego

Niektóre odpady podlegające segregacji trudno nam sklasyfikować. Przykładowo, często pojawia się pytanie, gdzie wyrzucić butelkę po oleju silnikowym i zużyty olej. Poniżej wyjaśnimy tę zagwozdkę!

Gdzie wyrzucić butelkę po oleju silnikowym?

Jeśli zastanawiacie się, gdzie wyrzucić butelkę po oleju silnikowym, to odpowiedź jest prosta. Pojedynczy egzemplarz takiego odpadu może zostać wyrzucony do kontenera o kolorze żółtym. Mowa oczywiście o sytuacji, gdy butelka jest całkowicie oczyszczona ze swojej zawartości. Co w momencie, gdy takich odpadów macie nieco więcej?

W sytuacji, gdy prowadzicie firmę i chcecie pozbyć się takich opadów, to najtrafniejszą usługą będzie dla was wywóz i utylizacja odpadów opakowaniowych. Poza butelkami po oleju silnikowym przyjmujemy opakowania po farbach, lakierach, klejach, żywicach, kosmetykach, detergentach, z papieru i tektury, oraz te wielomateriałowe. Aby skorzystać z oferty, skontaktujcie się w celu ustalenia dogodnego terminu.

Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Drugim najczęściej zadawanym pytaniem w kwestii oleju silnikowego jest to, gdzie można go wyrzucić, jeśli jest on już zużyty. Pozbyć możecie się go, stawiając na ofertę odbioru olejów przepracowanych i odpadów motoryzacyjnych. Wśród odbieranych przez nas olejów, znajdziecie silnikowy, napędowy, opałowy, przekładniowy, smarowy i wiele innych.

Już teraz umówcie się telefonicznie, by dogadać termin wykonania usługi. Oferta jest dedykowana wyłącznie firmom.

FAQ:

Jak pozbyć się pustych butelek po oleju silnikowym?

Puste butelki po oleju silnikowym, możecie wyrzucić do żółtego kontenera na odpady tworzyw sztucznych. Jeśli posiadacie ich znaczącą ilość, to skorzystajcie z usługi ZUOP, jaką jest odbiór odpadów opakowaniowych.

Mrozowa 9a
31-752 Kraków