ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

15 marca, 2024

Jak oddać odpady bez BDO?

Śmieci w firmie niewpisanej do BDO

Jednym z często zadawanych pytań przez przedsiębiorców jest – jak oddać odpady bez BDO? Podpisując umowę na świadczenie usług, do których zalicza się sprzątanie, budowa, remonty, konserwacje, naprawy i wiele innych, nie musicie wpisywać się do tego rejestru. Jeśli jednak jesteście zwolnieni z takiej ewidencji, to w jaki sposób należy oddać odpady? Tego dowiecie się poniżej!

Jak oddać odpady bez rejestracji w BDO?

Jeśli nie wiecie, czy powinniście zarejestrować się w Bazie Danych Odpadowych i czym ona jest, to koniecznie sprawdźcie wpis BDO – co to takiego? Gospodarowanie odpadami ma swoje zasady, w zależności od ich rodzaju. W przypadku odpadów komunalnych możecie je po prostu wyrzucić do odpowiedniego kontenera.
Kiedy macie do czynienia z innymi typami odpadów, skorzystajcie z pomocy zakładów, które specjalizują się w ich transporcie oraz utylizacji. Zachęcamy do tego w przypadku odpadów budowlanych, papy, czy innych pozostałości, które nie zaliczają się do tych zmieszanych. Już teraz sprawdźcie pełną ofertę ZUOP i pozbądźcie się odpadów generowanych w waszych przedsiębiorstwach. W przypadku chęci skorzystania z usługi należy uprzednio skontaktować się telefonicznie z zakładem.

Mrozowa 9a
31-752 Kraków