ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

12 kwietnia, 2024

Gdzie wyrzucić puszkę po farbie?

puszki po farbie

Kiedy przeprowadzamy remont lub renowację, musimy dbać o to, by wszelkie odpady, które są wówczas generowane, trafiały w odpowiednie miejsce. Jednym ze znaków zapytania w tej sytuacji, jest to, gdzie wyrzucić puszkę po farbie. W poniższym artykule poznacie odpowiedź na to pytanie.

Gdzie wyrzucić puszkę po farbie?

Istnieje kilka odpowiedzi na pytanie, gdzie wyrzucić puszkę po farbie. Jeśli nie posiadacie zbyt wielkiej ilości takich pozostałości po remoncie, to najlepszym rozwiązaniem będzie wyrzucenie ich do kontenera na odpady zmieszane. Co, jednak gdy jest ich znacznie więcej?

Jeśli wasze przedsiębiorstwo wygenerowało sporą ilość tego rodzaju odpadów, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej usługi, jaką jest wywóz i utylizacja odpadów opakowaniowych. Poza puszkami po farbie przyjmujemy:

  • opakowania po lakierach, klejach, żywicach,
  • opakowania wielomateriałowe,
  • zabrudzone folie,
  • opakowania po kosmetykach, detergentach,
  • zmieszane odpady opakowaniowe,
  • opakowania z papieru i tektury,
  • pojemniki ciśnieniowe.

FAQ

Gdzie wyrzucić wiadro po farbie?

Jeśli wiadro po farbie będzie całkowicie oczyszczone z farby, to możecie je wyrzucić do pojemnika na opady plastikowe. W sytuacji, gdy jednak wciąż będzie ubrudzone, wrzućcie je do kontenera dedykowanego odpadom zmieszanym.

Gdzie wyrzucić farbę?

Jeśli posiadacie farbę w zaschniętych kawałkach, to możecie spokojnie się jej pozbyć, wyrzucając ją do odpadów zmieszanych. Co, gdy macie do czynienia z płynną farbą? Wówczas zmieszajcie ją z trocinami albo wiórami drewnianymi, by przyspieszyć proces schnięcia. Następnie wyrzućcie ją do czarnego kontenera.

Mrozowa 9a
31-752 Kraków